Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 5s με κίτρινη (θερμή) οθόνη.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
292 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 06/03/2014 - 10:47

τα παραπανω λοιπον, χωρις να με γνωριζεις προσωπικα.

και επειδη βλεπεις τον γραπτο λογο και κρινεις και χαρακτηριζεις ανθρωπους και καταστασεις,να γνωριζεις επειδη τα γραπτα μενουν...

ειναι μηνυσιμα...

 

Οσον αφορα τα iPhone. Τι καταστασεις, ανθρωπους και προσωπικες καταστασεις μου λες;

 

Μπερδευτηκες με τον ορισμο ε; :lol:  :lol:


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/03/2014 - 12:46

Ναι, ναι τα εγραψες. Ασε μας ρε stevo αφου και την προηγουμενη βδομαδα παλι ανακατασκευασμενο πηρες...

 

Θα το αλλαξει μεχρι να πετυχει σωστο! Οπως εκανες και συ!

η θα αλλαζει μεχρι να ληξει  η εγγυσηση



#243   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 06/03/2014 - 12:52

η θα αλλαζει μεχρι να ληξει  η εγγυσηση

 

Ή θα του το κλεψουν. :blink:


You'll Never Walk Alone


#244   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/03/2014 - 13:07

εχω αλλαξει γυρω στα 6 κινητα 4ς(ανακατασκευασμενα)και τα 6 ειχαν προβλημα εξ αρχης...μια καμμενο πιξελ μια power button κουδουνιστρα μια καμμενο wifi κ.α και αυτο που εχω τωρα παλι εχει προβλημα στην οθονη...



#245   Saega

Saega

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2014 - 13:15

Τι μηνύσεις και μλκιες διαβάζω σε αυτό το νήμα;!!! Έχουμε ξεφύγει τελείως;!!! Ρε πατε καλά ρε νεάντερταλ με κινητά στα χέρια;!!! Αντί να βοηθάτε και να δείχνετε το σωστό δρόμο για την υπεράσπισή των δικαιωμάτων ΟΛΩΝ μας λέτε το κοντό και το μακρύ σας;!!! Είναι κάτι λάθος; Το αλλάζουμε.- Όσες φορές χρειαστεί. Νομίζουμε ότι κάτι είναι λάθος; Ζητάμε τεκμηριωμένες γνώμες και παραδείγματα και να βγει συμπέρασμα αν όντως είναι οκ ή όχι. Εάν κάποιος έχει άποψη λόγω κάποιων συγκεκριμένων γνώσεων ή εμπειρίας τον ακούμε. Ούτε επαναστάτες το παίζουμε ούτε καναπεδάκηδες είμαστε. Γι'αυτό λοιπόν προσέξτε τι συμβουλεύετε κάποιον.

#246   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/03/2014 - 16:03

Συνημμένο αρχείο  IMG_0214.PNG   566,89KB   41 λήψεις

 

Kοιτάξτε πόσο μπροστά ειναι το iphone και συγκεκριμένα η οθόνη του (ψυχρή)....



#247   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/03/2014 - 19:15

ναι ρε φιλε ειχε θεμα η οθονη.πηρα ανακατασκευασμενο και ειναι οκ.

αν παρουσιασει κατι αλλο λειτουργικο ναι θα το στειλω.αλλα τι να κανω;

αφου εχει εγγυηση.δεν απαιτω σφραγισμενο.

απλα να ειναι σωστο λειτουργικο και οχι κουδουνιστρα.

τριζει το power button και εχει κιτρινη οθονη το δικο μου.

δεν το παω ρε φιλε για αλλαγη γιατι ετσι ειναι.δεν θα βρεις καλυτερο.

Αν σου τρίζει το κουμπί και η οθόνη είναι κίτρινη κράτα το και μην το πας πίσω.Εγώ πάντα ένα τέτοιο έψαχνα αλλά δεν μου έχει τύχει.Είμαι λάτρης του θορύβου και των sepia φωτογραφιών !!!

Βίτσια είναι αυτά τι να κάνω???


Τελευταία επεξεργασία από: jzago, 06/03/2014 - 19:18


#248   lalakos

lalakos

    iPH Enthousiast

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/03/2014 - 01:14

Εκτίθεστε και οι 2 γιατί μπορεί ο ferrari να μη ξερει, αλλα οι περισσότεροι γνωριζουμε το "ιστορικο" σας.

Εσυ lalako εχεις ανοιξει χιλιαδες θεματα για τα κατα φανταστικα προβληματα σου, που ηθελες να πας για ανακατασκευασμενο και εσυ ρε stevo εισαι στο επομενο επιπεδο, εχεις παρει ήδη καμια 15αρια ανακατασκευασμενα, αλλαξες και εταιρεια και ξαναγυρισες στην apple και τα ανακατασκευασμενα.

Αφηστε λοιπον το παλικαρι να πραξει οπως θελει και μην ασχολειστε αλλο.

gtferrari συνέχισέ το όσο πάει! ;)

καλα φιλαρακι πραγματικα εχεις τεραστιο προβλημα!παρακολουθω γενικα το forum και το μονο που κανεις ειναι να μπαινεις και να κραζεις..και οχι να δινεις λυση σε καποιον!οσον αφορα για μενα ειναι ακριβως αυτο που ειπε ο stevo οτι επειδη ολα ειχαν κατι αποφασισα να μην σκαω!και για το κατα φαντασιαν που ειπες..σωπα ρε και ψυχολογικες γνωσεις;;ασε μας ρε φιλαρακο..ασχολησου με κατι αλλο και οχι με το να κρινεις αλλους!

#249   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 07/03/2014 - 01:38

Θα παρακαλούσα να μην ανοίξουμε διαπληκτισμούς και τσακωμούς μεταξύ μας. Δεν υπάρχει λόγος. Έχουμε ένα κοινό πρόβλημα εδώ. Την αδιαφορία πλέον της εταιρίας προς τους καταναλωτές να δώσει ποιοτικά τηλέφωνα! Έχω και άλλο κρούσμα να αναφέρω.

Ένας γνωστός μιας καλής μου φίλης το είχε το τηλέφωνο και του παρουσίασε πρόβλημα στο ηχείο. Το πήγε πίσω και του έδωσαν άλλο ανακατασκευασμένο (κλασικά). Το τηλέφωνο αυτό είχε 2 χτυπήματα επάνω. Το επέστρεψε λοιπόν και του έδωσαν άλλο. Το 3ο πλέον τηλέφωνο (ανακατασκευασμένο και αυτό) είχε σκόνες μέσα από το πλαστικό στην κάμερα! Τώρα είναι στο 4ο τηλέφωνο που τουλάχιστον δεν έχει κάποιο οπτικό πρόβλημα.

Και ρωτάω εγώ τώρα... Είναι αντιμετώπιση αυτή μιας σωστής εταιρίας? Που είναι η εταιρία με τα ποιοτικά τηλέφωνα που ξέραμε? Μήπως φταίμε και εμείς με το να αποδεχόμαστε ότι μας πασάρει? Τόσα χρόνια έχω iPhone (βέβαια πάντα τα έπαιρνα αφού είχε βγει το jailbreak μιας και θεωρώ ότι χωρίς αυτό είναι μισό τηλέφωνο). Το λέω για να μην νομίζετε ότι δεν "γουστάρω" την εταιρία και ότι για αυτό τα λέω. Μήπως κοιτάνε να μειώσουν το κόστος του τηλεφώνου και για αυτό ρίχνουν την ποιότητα? Δεν είδα όμως να μειώνεται αντίστοιχα και η τιμή του.

Επαναλαμβάνω δεν θέλω τσακωμούς και μεταξύ μας αντιδικίες. Συζήτηση κάνουμε!



#250   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/03/2014 - 01:46

Θα παρακαλούσα να μην ανοίξουμε διαπληκτισμούς και τσακωμούς μεταξύ μας. Δεν υπάρχει λόγος. Έχουμε ένα κοινό πρόβλημα εδώ. Την αδιαφορία πλέον της εταιρίας προς τους καταναλωτές να δώσει ποιοτικά τηλέφωνα! Έχω και άλλο κρούσμα να αναφέρω.

Ένας γνωστός μιας καλής μου φίλης το είχε το τηλέφωνο και του παρουσίασε πρόβλημα στο ηχείο. Το πήγε πίσω και του έδωσαν άλλο ανακατασκευασμένο (κλασικά). Το τηλέφωνο αυτό είχε 2 χτυπήματα επάνω. Το επέστρεψε λοιπόν και του έδωσαν άλλο. Το 3ο πλέον τηλέφωνο (ανακατασκευασμένο και αυτό) είχε σκόνες μέσα από το πλαστικό στην κάμερα! Τώρα είναι στο 4ο τηλέφωνο που τουλάχιστον δεν έχει κάποιο οπτικό πρόβλημα.

Και ρωτάω εγώ τώρα... Είναι αντιμετώπιση αυτή μιας σωστής εταιρίας? Που είναι η εταιρία με τα ποιοτικά τηλέφωνα που ξέραμε? Μήπως φταίμε και εμείς με το να αποδεχόμαστε ότι μας πασάρει? Τόσα χρόνια έχω iPhone (βέβαια πάντα τα έπαιρνα αφού είχε βγει το jailbreak μιας και θεωρώ ότι χωρίς αυτό είναι μισό τηλέφωνο). Το λέω για να μην νομίζετε ότι δεν "γουστάρω" την εταιρία και ότι για αυτό τα λέω. Μήπως κοιτάνε να μειώσουν το κόστος του τηλεφώνου και για αυτό ρίχνουν την ποιότητα? Δεν είδα όμως να μειώνεται αντίστοιχα και η τιμή του.

Επαναλαμβάνω δεν θέλω τσακωμούς και μεταξύ μας αντιδικίες. Συζήτηση κάνουμε!

φιλε παθων και γω με 4 σερι ανακατασκευασμενα 4ς...καθε κινητο ειχε προβλημα το οποιο υπηρχε εξ αρχης δηλαδη δεν δημιουργηθηκε..μια καμμενο πιξελ μια χαλαρο παουερ μπατον μια καμμενο wifi με το που το πηρα και εκανα update OTA..και αυτο που εχω τωρα κανει νερα η οθονη κατω δεξια..αγανακτηση.................συμφωνω απολυτα με αυτο που λες 



#251   PAOKgate4

PAOKgate4

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/03/2014 - 02:15

αληθεια,υπαρχουν και αλλες εταιριες που ακολουθουν την τακτικη της apple με τα ανακατασκευασμενα κινητα;παντως εγω πριν 2 χρονια που ειχα προβλημα με ενα nokia lumia 800 αγορασμενο απο κωτσοβολο μου παρουσιασε ενα προβλημα και πηγα και μου δωσανε κινητο ολοκαινουργιο στο κουτι του.να σημειωσω οτι τοτε εκανε 539 ευρω.



#252   PAOKgate4

PAOKgate4

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/03/2014 - 02:18

ρωταω γιατιι βλεπω πολλα μελη του φορουμ να αναφερουν οτι εχουν βρει πολλα ελαττωματικα κινητα και αλλαζουν συνεχεια.εννοειται πωςκαλα κανουν.απλα η αξιοπιστια της εταιριας εχει γκρεμοτσακιστει.



#253   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/04/2014 - 17:01

Χθες παρελαβα ενα ipad air και ενα iphone 5s
και τα 2 εχουν κιτρινη οθονη , να τα παω πισω για ανακατασκευασμενα ή θα μπλεξω ;

#254   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/04/2014 - 19:41

Τα πας πίσω για αντικατάσταση.

 

Απο που έκανες την αγορά? Αν δίνει DOA εκεί που το πήρες, θα πάρεις σφραγισμένα, καινούρια.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#255   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/04/2014 - 20:02

Τα πας πίσω για αντικατάσταση.

 

Απο που έκανες την αγορά? Αν δίνει DOA εκεί που το πήρες, θα πάρεις σφραγισμένα, καινούρια.

απο αμερικη τα φερανε

το σκεφτομαι πολυ με αυτα που εχω δει να λενε εδω στο φορουμ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες