Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PwnageTool for iPhone OS 3.1 [iPhone 3GS, iPod touch 2G]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
206 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   nikos156

nikos156

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 19:23

εχω iphone 3Gs Jailbroken στην 3.1 και ολα δουλευουν ρολόι
εκτος απο το carrier το κινιτο πεταει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   virland

virland

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/10/2009 - 19:35

Και εγώ το πέρασα και όλα καλά, αλλά δοκίμασε κανείς να στείλει mms;;;
Ενώ δείχνει ότι πηγαίνει κανονικά κανείς δεν παραλαμβάνει τίποτα.... Μήπως τελικά δεν χάνεται απλώς το εικονίδιο της κινητής;;;;
Και τελικά μπορούμε να κάνουμε downgrade όσοι είχαμε κρατήσει μέσω cydia το αρχείο....

#123   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2009 - 19:43

To carrier τί είναι ρε παιδιά που λέτε?

#124   giannislas

giannislas

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 19:47

ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας (Cosmote,Vodafone κ.τ.λ)

#125   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 19:58

Πως γινεται η διαδικασία για να έχουμε το ECID SHSH on file?

Παιδια το ECID SHSH χρειάζεται ΜΟΝΟ αν εχετε 3.1 official και θέλετε να κανετε downgrade στην 3.0 η 3.01
Αν στο iphone σας εχετε ηδη κανει jailbreak τοτε ειτε κατεβαζετε ειτε δημιουργειτε ενα δικο σας custom firmware και το περνατε(δεν χρειαζετε dfu ουτε αλλαγη στο host file)
Eπειδη εγω ειχα jailbreak 3 περασα μια custom που εφτιαξα με Pwn και ηταν jailbreaked.Το λογοτυπο ελειπε.Ειδα ομως οτι το baseband δεν ειχα αναβαθμιστει.Ετσι περασα 3.1 officia(που αναβαθμιζει και το modem)
Mετα εκανα downgrade σε 3(εκει χρειαζεται edit το host file) και αφου περασε η 3 και εκανα jailbreak περασα την custom 3.1.To logo εμφανιζεται κανονικα πλεον.

Αναρτημένη εικόνα

#126   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 20:00

Και εγώ το πέρασα και όλα καλά, αλλά δοκίμασε κανείς να στείλει mms;;;
Ενώ δείχνει ότι πηγαίνει κανονικά κανείς δεν παραλαμβάνει τίποτα.... Μήπως τελικά δεν χάνεται απλώς το εικονίδιο της κινητής;;;;
Και τελικά μπορούμε να κάνουμε downgrade όσοι είχαμε κρατήσει μέσω cydia το αρχείο....

Γινεται Downgrade αλλα καλο ειναι να κατεβασεις το shsh αρχειο στο pc σου και να δεις οτι ειναι οντως οκ(με umbrella ,Tinytss)
Εγω mss στελνω κανονικα(εστειλα στο εαυτο μου και δουλευει)και το tethering μου δουλευει

#127   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 20:03

Φίλε εγώ από ένα λάθος έκανα update σε 3.1 χωρίς να τα κρατήσω γιατί ήμουν νέος στο χώτο του Iphone και δεν ήξερα τίποτα
αλλά να ο τρόπος για να το κάνεις

Υπαρχει απλουστερος μεσω του iREB πλεον που βγηκε για windows

#128   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 20:07

Τελικα για να τελειωσουμε το θεμα.Έχω 3gs με update στο 3.1 έχω ESSID για την 3.1 στο Sauri και στο PC μου Υστερα απο grab.
Το ερωτημα είναι μπορω να κανω Jailbreak??????///

Και η απαντηση ειναι ΟΧΙ δεν μπορεις.Μονο καποιος που εχει ηδη jailbreaked 3GS μπορει.

#129   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 20:10

Τώρα ας μου ξεκαθαρίσει κ εμένα κάποιος που γνωρίζει..

Πήρε ένας φίλος 3GS πρίν 3 μέρες,με 3.0 πάνω(!!!),έχει κάνει jailbreak.Φυσικά δεν έχει ecid.
Μπορεί να κάνει upgrade με custom .ipsw στην 3.1 ή οχι;;;

Ναι μπορει.Και καθε φορα που θα εχει καποιο προβλημα θα μπορει να κανει restore στο CUSTOM firmware που θα κατεβασει η θα φτιαξει.Αρκει να μην περασει το official 3.1

#130   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 20:13

θα πρεπει να γινει ενα κλειδωμενο θεμα απο τους mod με οδηγιες και απαντησεις στις συνηθισμενες ερωτησεις.
Δηλαδη οταν διατυπώνεται μια σοβαρη ερωτηση στο φορουμ να περνιεται μαζι με την απαντηση της στο κλειδωμενο θεμα ωστε να λυθουν ολες οι απορίες.
Δεν ειναι πανω απο 5-6 ερωτησεις που αν απαντηθουν υπευθυνα θα μπορει ο καθενας βρει αυτο που ψαχνει.
Επισης να γινει στο ιδιο θεμα ενας μινι οδηγος για εγκατασταση απο windows με ετοιμο firmware.

Συμφωνω οτι καποια πραγματα πρεπει οντως να περαστουν στο FAQ

#131   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/10/2009 - 20:17

Για οσους ανησυχουν ενημερωνω οτι περασα την 3.1 επιτυχως.

Ειχα την 3.0.1 jailbrocken kai 3.1 ECID ON FILE

Δεν υπάρχει κανενα προβλημα και δεν εχουμε να φοβηθουμε τιποτα αν συμβει κατι αφου διατηρεται το ECID μας στον server της Cydia οπως θα δειτε στην αρχικη της σελιδα οταν μπειτε μετα το upgrade στην 3.1
Οποτε αν χρειασθει για οποιοδηποτε λογο να κανουμε ξανα restore διαθετουμε τις προυποθεσεις. Δηλαδη εφοσον εχουμε ECID στην 3.1 να την ξαναπερασουμε με τον ιδιο τροπο.

#132   antonisP

antonisP

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 20:18

Δηλαδη αυτο του περι δεν γινεται jalbreak σε OTB συσκευες σημαινει και του τελος του jalbreak σε μελλοντικες συσκευες???? Η θα βρεθει τροπος??

#133   antonisP

antonisP

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 20:19

jailbreak*

#134   virland

virland

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/10/2009 - 20:22

Γινεται Downgrade αλλα καλο ειναι να κατεβασεις το shsh αρχειο στο pc σου και να δεις οτι ειναι οντως οκ(με umbrella ,Tinytss)
Εγω mss στελνω κανονικα(εστειλα στο εαυτο μου και δουλευει)και το tethering μου δουλευει


Στον εαυτό μου έστειλα και εγώ κανονικότατα και γρήγορα, όταν στέλνω όμως σε άλλους δεν λαμβάνουν τίποτα ενώ εμένα μου δείχνει ότι το μήνυμα έφυγε κανονικά.....
Δοκίμασε να στείλεις σε κάποιον και πες μου....ελπίζω να μη χρειαστω ξανά restore.....

#135   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/10/2009 - 20:26

Παιδια το ECID SHSH χρειάζεται ΜΟΝΟ αν εχετε 3.1 official και θέλετε να κανετε downgrade στην 3.0 η 3.01
Αν στο iphone σας εχετε ηδη κανει jailbreak τοτε ειτε κατεβαζετε ειτε δημιουργειτε ενα δικο σας custom firmware και το περνατε(δεν χρειαζετε dfu ουτε αλλαγη στο host file)
Eπειδη εγω ειχα jailbreak 3 περασα μια custom που εφτιαξα με Pwn και ηταν jailbreaked.Το λογοτυπο ελειπε.Ειδα ομως οτι το baseband δεν ειχα αναβαθμιστει.Ετσι περασα 3.1 officia(που αναβαθμιζει και το modem)
Mετα εκανα downgrade σε 3(εκει χρειαζεται edit το host file) και αφου περασε η 3 και εκανα jailbreak περασα την custom 3.1.To logo εμφανιζεται κανονικα πλεον.

Αναρτημένη εικόνα

Δεν ξερουμε ακομα αν ειναι καλο η κακο να αναβαθμισουμε το baseband.
Μηπως να περιμενουμε καλυτερα?
Επισης αν καποιος εχει ECID 3.1 και οχι 3.0 δεν ξερω αν μπορει να κανει downgrade αν και θα το ανεφεραν οι DEV.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες