Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μας Κοροϊδεύουν ! Επειδή δεν περίμεναν ότι θα Πετύχουμε !


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:09

@feedback providers. Να έχετε υπ'όψη σας πως το feedback έχει αξία όταν θα έρθει στο σπίτι σου το προϊόν, και θα είναι το σωστό στην τιμή που το συμφωνήσατε. Επιπλέον το feedback του 1ου αγοραστή δεν έχει νόημα, καθώς διαθεσημότητα υπάρχει. Αν 3, 5 ή 10 από τους συμμετέχοντες αργήσουν να πάρουν το προϊόν ή τους πουν "να, ξέρετε ο προμηθευτής μας άλλαξε την τιμή και τώρα το έχουμε ακριβότερα" τι θα πειτε; Θα είναι επιτυχημενο το εγχείρημα επειδή εσείς καταφέρατε να το πάρετε το προϊόν και οι άλλοι ας κόψουν το λαιμό τους;

Η υπομονή είναι αρετή κύριοι, αν δεν μπορείτε να περιμένετε 2-3 μέρες για να δουν οι admins πως όλα πήγαν καλά με ΟΛΟΥΣ είστε άξιοι της μοίρας σας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:10

Χάνεται το δίκιο σας έτσι ρε παιδιά, δεν υπάρχει λόγος για κόντρες. Τουλάχιστον εσείς χειριστείτε ποιο ψύχραιμα το θέμα. Άντε πάμε γι άλλα!!!


Η ψυχραιμία έχει και τα όρια της δυστυχώς. Ιδίως όταν δέχεσαι αναίτιες επιθέσεις μέσα στον "ίδιο σου το χώρο" που σκοπό έχουν να παραπλανήσουν όσους διαβάζουν το νήμα δεν μπορεί.. άνθρωπος είσαι. Θα αντιδράσεις :-)
Behind the Scenes...

#48   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:12

MovieMaker εγώ ένα δεν καταλαβαίνω.

Ζήτησες να κλειδωθεί το θέμα με τις αράχνες και να ανοίξει το άλλο με τις θήκες για να ξεκινήσει το 2 group buy.

Ωραία, γιατί βιάστηκες να αρχίζεις να κατηγορείς το φόρουμ αμέσως. Από ότι κατάλαβα δεν περάσαν ούτε λίγες ώρες από τι στιγμή που το ζήτησες μέχρι να γίνει αυτή η εμπρηστική δημοσίευση. Γιατί αυτή η βιασύνη; Γιατί αυτός ο πανικός;

Και εγώ ενδιαφερόμουν να μπω στο group για τις θήκες αλλά με αυτές τις ακραίες αντιδράσεις τι να πω.


Γιατί πήρα απάντηση οτι δεν θα επιτρέψουμε ξανά τέτοιου είδους ΤΟΠΙΚ και τώρα λέμε άλλα, άλλα η απάντηση είναι c/p Αν θέλετε και ολη την συνομιλία με διαχειριστή και πόσο ευγενικός κ δεκτικός είμουν.και τι ειπώθηκε ακριβός.

#49   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:15

@feedback providers. Να έχετε υπ'όψη σας πως το feedback έχει αξία όταν θα έρθει στο σπίτι σου το προϊόν, και θα είναι το σωστό στην τιμή που το συμφωνήσατε. Επιπλέον το feedback του 1ου αγοραστή δεν έχει νόημα, καθώς διαθεσημότητα υπάρχει. Αν 3, 5 ή 10 από τους συμμετέχοντες αργήσουν να πάρουν το προϊόν ή τους πουν "να, ξέρετε ο προμηθευτής μας άλλαξε την τιμή και τώρα το έχουμε ακριβότερα" τι θα πειτε; Θα είναι επιτυχημενο το εγχείρημα επειδή εσείς καταφέρατε να το πάρετε το προϊόν και οι άλλοι ας κόψουν το λαιμό τους;

Η υπομονή είναι αρετή κύριοι, αν δεν μπορείτε να περιμένετε 2-3 μέρες για να δουν οι admins πως όλα πήγαν καλά με ΟΛΟΥΣ είστε άξιοι της μοίρας σας.

Δεκτό κ θα σας πω αύριο. Από εκεί κ πέρα είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει groupbuy απόσο ξέρω δηλαδή και θεμιτές κατά την αποψή μου είναι οι παρεξηγήσεις που δημιουργήθηκαν, αρκεί να αντιμετωπιστούν με ψυχραιμία. Μέσα από όλο αυτό νομίζω ότι μπήκαν οι βάσεις και για υπόλοιπα groupbuy. Θα μπορούσε το forum να φτιάξει και topic για κάτι τέτοιο. Τέσπα, ψυχραιμία, σε καλό βγήκε στην τελική.

#50   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:15

Εγω προσωπικα, δεν αναγκαζω κανεναν να ψωνισει κατι εαν ο ιδιος δεν το θελει. Επισης συμφωνω, στο οτι επειδη εγω εμεινα ικανοποιημενος, δεν σημαινει οτι θα ισχυει το ιδιο και για τους αλλους. Απλα παραθετω την εμπειρια μου και την γνωμη μου σχετικα με την συγκεκριμενη αγορα μου. Τελος, να αναφερω οτι το παλληκαρι που με καλεσε, μου αναφερε οτι υπαρχουν "καποιες" διαθεσιμες, οποτε λογικα οι πρωτοι που παραγγελνουν θα τις εχουν αμεσα. Εαν κατι αλλαξει, πιστευω οτι δεν θα λεει Αμεσα Διαθεσιμο στο σαϊτ τους.

Μολις παραλαβω, θα αναφερω και την γνωμη μου (γιατι ειναι προσωπικη γνωμη!), για τα υπολοιπα, οπως ποιοτητα προϊοντος, χρονος παραδοσης και τελικη τιμη.

Παντα φιλικα, Φανης. ;)

#51   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:16

Δεκτό κ θα σας πω αύριο. Από εκεί κ πέρα είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει groupbuy απόσο ξέρω δηλαδή και θεμιτές κατά την αποψή μου είναι οι παρεξηγήσεις που δημιουργήθηκαν, αρκεί να αντιμετωπιστούν με ψυχραιμία. Μέσα από όλο αυτό νομίζω ότι μπήκαν οι βάσεις και για υπόλοιπα groupbuy. Θα μπορούσε το forum να φτιάξει και topic για κάτι τέτοιο. Τέσπα, ψυχραιμία, σε καλό βγήκε στην τελική.

και μια ερωτηση για να χαλαρωσουμε λιγο!θα ανοιξει αλλο topic ή θα γινει κανενα poll για να πουμε τις αποψεις μας περη του group buy???

#52   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:16

Η ψυχραιμία έχει και τα όρια της δυστυχώς. Ιδίως όταν δέχεσαι αναίτιες επιθέσεις μέσα στον "ίδιο σου το χώρο" που σκοπό έχουν να παραπλανήσουν όσους διαβάζουν το νήμα δεν μπορεί.. άνθρωπος είσαι. Θα αντιδράσεις :-)

Οκ!Δεκτή και ανθρώπινη αντίδραση, αλλα σκέψου ότι θα αποτελέσει θεμέλιο το συγκεκριμένο και για τα υπόλοιπα groupbuy.

#53   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:16

Εγω

Από ότι μόλις ! ενημερώθηκα σας στέλνεται π.μ και με το άλλο κατάστημα. Οπότε η επιλογή είναι πλέον δική σας.

Καλό Shoping εγώ τελείωσα, παρήγγειλα, νομίζω και το τοπικ. Συμπληρωματικές πληροφορίες σε π.μ σε εμένα η στον Leroi.

Παρακαλώ να κλείσει αυτό και να ξεκλειδωθεί το τοπικ με τις Θήκες.


Οι παραγγελίες γίνονται τα email επιβεβαίωσης ήρθανε. νομίζω ότι τώρα μπορείς να το Ξεκλειδώσεις. Αν θέλεις το μαιλ μου επιβεβαίωσης ευχαρίστως να στο στείλω.Το εγχείρημα πέτυχε

Διαχειριστης

Kυριακο εχεις το ονομα αδελφικου φιλου.. προς Θεου.. υπαρχει εμπιστοσυνη και δεν θελω να μου στειλεις τιποτε... περιμενω ενημερωση απο τους admins.. και θα το ανοιξω.. το πολυ μεχρι το απογευμα..

edit: με τα λυπης μου σε ενημερωνω πως δεν επιτρεπεται να ανοιχθει παρομοιο topic.. δυστυχως.. εντολη ομοφωνη των admins.

ξερω πως το κανεις με καλη προθεση αλλα δεν ειναι αυτη η φιλοσοφια του forum γενικοτερα..

με εκτιμηση,


Για να ξέρουμε ακριβός ! τι λέμε.

Τελευταία επεξεργασία από: moviemaker, 07/10/2010 - 14:19


#54   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:19

Ρε παιδιά ηρεμήστε λίγο αφήστε να περάσει λίγη ώρα πριν θεωρήσετε ότι οι admin, ο ένας ή ο άλλος θέλουν να σας φιμώσουν κλπ. Εγινε μία καλή κίνηση από ένα μέλος και αμάν έπεσε η φαγομάρα. Προς το παρών αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι να συνεχιστούν τέτοιες πρωτοβουλίες γιατί είναι προς το συμφέρον όλων.

Κατά τα λοιπά εγώ δε βλέπω το forum να υποστηρίζει το ένα ή το άλλο κατάστημα άσχετα αν διαφημίζεται ή όχι.

Νομίζω το μόνο λάθος από τους admin είναι ότι δε βγήκαν ξεκάθαρα να πούνε όπως έκαναν τώρα μετά το τόσο θόρυβο ότι εφόσον τελειώσει το 1ο group buy θα προχωρήσουμε στο δεύτερο γιατί θέλουμε να δούμε πως θα πάνε τα πράγματα.

Λοιπόν ηρεμήστε και συνεχίζουμε. Αφήστε ένα θέμα ανοικτό να συνενοηθούμε για το spider και νομίζω ότι δεν έχει νόημα να κρύβουμε τα μαγαζιά και μπούρδες να μη κάνουμε διαφήμιση. Συνέχεια κάθε 3 και λίγο υπάρχουν λink εδώ μέσα για μαγαζιά αυτό μας μάρανε ή γίναμε ΑΝΤ1 και MEGA που κρύβουν τις συσκευασίες από τα μπουκάλια της coca cola μη τυχόν και τη διαφημίσουν.

#55   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:22

Kυριακο εχεις το ονομα αδελφικου φιλου.. προς Θεου.. υπαρχει εμπιστοσυνη και δεν θελω να μου στειλεις τιποτε... περιμενω ενημερωση απο τους admins.. και θα το ανοιξω.. το πολυ μεχρι το απογευμα..

edit: με τα λυπης μου σε ενημερωνω πως δεν επιτρεπεται να ανοιχθει παρομοιο topic.. δυστυχως.. εντολη ομοφωνη των admins.

ξερω πως το κανεις με καλη προθεση αλλα δεν ειναι αυτη η φιλοσοφια του forum γενικοτερα..

με εκτιμηση, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Κυριακο γιατι δεν ζητας διευκρινησεις απο εμενα.. πριν κανεις οτιδηποτε αφου δεν καταλαβες τι εγραψα.. σου αναφερω πως το topic κλειδωθηκε και θα σε παρακαλεσω να μην ανοιξεις αλλο.. εννοω με τον ιδιο τιτλο.. και καθομαι και κλειδωνω.. μεχρι να δουμε τι θα γινει με το πρωτο.. μην τραλαθουμε τελειως.. και γραφω αναλυτικα γιατι πηρα την πρωτοβουλια το πρωι.

edit:

Καλημέρα μάλλον κάποιος άλλος βιάζεται..
Φρόνιμο θα ήταν να ολοκληρωθεί το group buy spiderpodium να δείτε κατα πόσο είναι εφικτό να υλοποιηθεί, και αφού παραληφθούν από όλους, τότε να προχωρήσετε σε κάτι άλλο.

Εγώ για να προστατευσω τα μέλη θα το κλειδωσω το παρόν και είναι δική μου πρώτοβουλια, συγνώμη.
Εαν συζητηθεί με τους admins και έχουν διαφορετική άποψη θα ξανανοιξει.
Και θα παρακαλέσω να μην ανοιχτεί παρόμοιο topic μέχρι να τελειώσει το άλλο, ευχαριστώ!


Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 07/10/2010 - 14:24


#56   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:22

Πάμε και πάλι!

Ακόμα μία φορά!

Για όσους δεν κατάλαβαν...

Ξέρω ξέρω...

Οι 9 στους 10 καταλάβατε...

Όμως ένας δεν έχει καταλάβει...

και πρέπει να τον βοηθήσουμε...

Είναι χρέος μας ως μέλος του forum...

Είστε έτοιμοι;

Βαρεθήκατε ε; Το ξέρω... το καταλαβαίνω! Τό ίδιο και εμείς αλλά θα το γράφουμε μέχρι να ματώσουν τα χέρια μας στο πληκτρολόγιο ή μέχρι να το καταλάβουν ΟΛΟΙ.

Η ομόφωνη απόφαση των admins αφορά στο μη-άνοιγμα ή κλείσιμο των topic που ξεκινούν νέο groupbuy μέχρι να ολοκληρωθεί το 1o groupbuy.

Καταλάβατε; Πρώτα τελειώνει το ένα και μετά ανοίγει το άλλο.
Behind the Scenes...

#57   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:22

Εδώ λοιπόν αντέδρασα. κ νομίζω οτι πολλοί θα έκαναν το ίδιο.

#58   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:26

Αν είναι λοιπόν "Παρεξηγηση" κάνω πίσω πρώτος. Άσχετο οτι νομίζω οτι όλοι θα καταλαβαίναμε το ίδιο από την απάντηση.

Εγώ τελείωσα.

#59   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:27

Δεν ξέρω τη παίχτηκε ακριβώς με τα groupbuy, αλλά αυτό που θα συμβούλευα τους πάντες εντελώς φιλικά, είναι να το αφήσουνε για λίγο ήρεμο το συγκεκριμένο νήμα, να πέσουνε οι όποιες εντάσεις, και όσοι έχουνε ακόμα κάποιες απορίες να επανέλθουνε αργότερα ποιο ήρεμα και με ποιο καθαρές της ιδέες.

Η απαντήσεις βέβαια που θα πάρετε από το την επίσημη πλευρά του φορουμ, έχουνε ήδη ειπωθεί (από iPhoneHellas) και όπως καταλαβαίνετε δεν πρόκειται να αλλάξουνε. Από εκεί και πέρα αν μπορούμε να προσθέσουμε κάτι παραπάνω για να σας βοηθήσουμε ως προς την κατανόηση του παρόντος θέματος, με ευχαρίστηση να το κάνουμε.
Αλλά αφήστε το πρώτα να ξεθυμάνει λίγο, και μην βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#60   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:27

edit: με τα λυπης μου σε ενημερωνω πως δεν επιτρεπεται να ανοιχθει παρομοιο topic.. δυστυχως.. εντολη ομοφωνη των admins.

ξερω πως το κανεις με καλη προθεση αλλα δεν ειναι αυτη η φιλοσοφια του forum γενικοτερα..


@iphonehellas ούτε προκατηλημένος είμαι ούτε τίποτα και επειδή μόλις ξύπνησα τι προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται από το πρωί αλλά είναι η φιλοσοφία του φόρουμ δλδ?

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 07/10/2010 - 14:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες